Evrimi Anlamak kapsamlı ve anlaşılır evrim rehberiniz!

Hakkımızda

Git ve: kullan, ara
Logo ec.jpg

Evrim Çalışkanları, evrim konusunu Türkiye'de popülerleştirmek amacıyla Kaliforniya Berkeley Üniversitesi'nin "Understanding Evolution" isimli internet sitesinin Türkçe'ye çevrilmesi projesini üstlenen gönüllü topluluğun adıdır.

Projenin başladığı günden bugüne ellinin üzerinde biyolog, eğitimci, profesyonel çevirmen, bilgisayar uzmanı, projenin çeşitli aşamalarında katkıda bulunmuştur.

Tüm katkıcıların buluştuğu ortak nokta, evrim kuramının Türkiye'de anlaşılması için bir başvuru kaynağı oluşturmak olarak özetlenebilir.

Evrim Çalışkanları, Evrimi Anlamak Web Sitesi'nin çevirisinin tamamlanmasının ardından, evrim kuramını ele alan yeni faaliyetlere yönelmeyi hedeflemektedir.

Evrim Çalışkanları hakkında daha fazla bilgiye ve evrim konusunda güncel haberlere Evrim Çalışkanları'nın İnternet Güncesi'nden ulaşabilirsiniz.

Evrim Çalışkanları ile iletişime geçmek için evrimcaliskanlari ile evrimianlamak.org arasına bir @ (ing. at veya tr. süslü a) işareti koyunca oluşan adrese e-postalarınızı iletebilirsiniz. İnternette gezerek otomatik olarak e-posta adreslerini toplayan programlardan kendimizi korumak için bu karışık anlatıma başvurmak zorunda kalıyoruz, özür dileriz.

yazdırılabilir görünüm